Посольство України в Республіці Індонезія

, Київ 08:53

Часто порушувані питання/FAQ

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

     - свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про  позбавлення  батьківських  прав  другого  з батьків;

- рішення суду   про   визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду  про  надання  дозволу  на   виїзд   з   України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини,  виданої  відділом  реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно  до  частини  першої  статті 135 Сімейного кодексу України.

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після  оформлення  громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню  діркопробивачем  машинозчитувальної зони, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.


Консульський відділ Посольства України в Республіці Індонезія
Адреса: Дженералі Тауер – Гран Рубіна Бізнес Парк, 16-й поверх,
вул. Х.Р. Расуна Саід, район Расуна Епіцентрум, Південна Джакарта, 12940  . Переглянути на мапі
Телефон: (6221) 250-08-01
Факс: (6221) 250-08-02
Ел. пошта: emb_id@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Графік прийому громадян України: понеділок-п'ятниця з 10:00 до 16:00 год.

Графік прийому іноземних громадян та осіб без громадянства: понеділок-четвер з 10:00 до 12:00 год.

Вихідні дні: субота, неділя.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

Примітки:

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ ІНДОНЕЗІЯ:

(+62) 8788-489-0918

Прохання використовувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України.

Консульський округ:

Республіка Індонезія, Незалежна Держава Папуа Нова Гвінея, Федеративні Штати Мікронезії, Маршаллові острови, Республіка Палау.


Консульські питання