Посольство України в Республіці Індонезія

, Київ 04:08

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія (РІ) традиційно зосереджене на сферах освіти, туризму та культури.

Країни історично підтримували незалежність одне-одного у ключові історичні моменти. У 1991 році Індонезія стала четвертою країною у Південно-Східній Азії, яка визнала незалежність України. У 1946 році, під час боротьби Індонезії за деколоніалізацію від Нідерландів, та визнання незалежності міжнародною спільнотою, Індонезія звернулась до Ради Безпеки ООН з метою розгляду та вирішення індонезійського питання. Для розгляду питання, Рада безпеки потребувала підтримки одного з членів. Українська делегація в ООН підтримала розгляд індонезійського питання у РБ ООН, яке зрештою (у 1949 р.) було вирішено на користь Індонезії. Протягом 1946-49 рр. українські дипломати відіграли провідну роль у кампанії за деколоніалізацію Індонезії.

Одним з основних напрямків співпраці є освітня сфера, зокрема, шляхом студентського обміну в рамках програм «Дармасісва» (направлення студентів з України в Індонезію) та AIESEC (направлення студентів з Індонезії в Україну). У 2016-2017 академічному році 16 українців проходять навчання у вищих навчальних закладах РІ за програмою «Дармасісва» та понад 10 індонезійців - у ВНЗ України за програмою AIESEC.

У 2016 р. між українським та індонезійським вищими учбовими закладами укладено п’ять меморандумів про взаєморозуміння.

Суттєві перспективи двосторонньої співпраці має сфера туризму. Запровадження індонезійською стороною безвізового режиму для громадян України в квітні 2016 р. сприяло розвитку двосторонніх зв’язків у цій галузі.

За останні роки Україну було представлено у визначних фестивалях, благодійних ярмарках, виставках та інших культурних подіях. Українські фільми регулярно беруть участь у кінофестивалі "Europe on Screen". У 2015 та 2016 рр. українські кінофільми "Поводир" та "Незламна" викликали інтерес індонезійської публіки. Забезпечено презентацію України у виставках та культурних подіях провідних вищих навчальних закладів РІ, зокрема, «Університету Індонезія», Бандунзького інституту технологій, Католицького університету «Парах’янган» тощо.

У 2006 році, згідно з Постановою КМУ № 799 від 07.06.2006 р. «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія» Україна надала Індонезії гуманітарну допомогу для подолання наслідків землетрусу. Також, у 2015 році для потреб Головного військового клінічного шпиталю Міністерства оборони України доставлено вантаж гуманітарної допомоги від індонезійських фармацевтичних компаній адресований українцям, які постраждали внаслідок військової агресії Росії проти України. Гуманітарний вантаж складався з партії медикаментів на суму понад 500 тисяч гривень. 

 

Освіта в Україні для іноземних громадян

                Іноземці в Україні можуть здобувати освіту українською, російською або англійською мовами, в залежності від пропонованих програм та рівня знання мови абітурієнтом. Іноземні студенти мають можливість навчатися у більш, ніж 240 вищих навчальних закладах і здобувати освіту за різними спеціальностями. Щороку вищі навчальні заклади України приймають студентів зі 150 країн світу.

          Українські вищі навчальні заклади пропонують навчання на трьох рівнях вищої освіти зі здобуттям відповідних ступенів:

          Перший рівень вищої освіти:

-         Молодший бакалавр;

-         Бакалавр.

          Другий рівень вищої освіти:

-         Магістр.

          Третій рівень вищої освіти:

-         Доктор філософії;

-         Доктор наук.

          В українських вищих навчальних закладах працюють досвідчені викладачі та професори, які мають високий рівень професійної підготовки та роблять навчальний процес цікавим та захопливим, створюючи усі умови для наукового та творчого розвитку студентів.

           Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України. Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати онлайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.

          До послуг, які надаються Українським державним центром міжнародної освіти, входять: перевірка документів абітурієнта, допомога у виборі університету та навчальної програми, допомога з подачею документів до вищого навчального закладу, отримання запрошення на навчання, візова підтримка, організація зустрічі в аеропорту.