• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Bahasa Indonesia
Гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія
Опубліковано 10 травня 2020 року о 20:04

Гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія (РІ) зосереджено, в основному, у сферах освіти, культури та туризму.


Освітнє співробітництво значним чином відбувається в рамках взаємодії вищих учбових закладів України та Індонезії, заснованої на відповідних угодах про співпрацю.

Так, протягом 2015-2018 рр. між українськими та індонезійськими ВНЗ було укладено шість меморандумів про взаєморозуміння: між Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна та Університетом Гаджа Мада (м. Джок’якарта); між Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки (м. Луцьк) та Католицьким університетом «Парах’янган» (м. Бандунг); між Національним авіаційним університетом та Університетом Телком (м. Бандунг); між Українським ісламським університетом (м. Київ) та Ісламською школою «Дарунаджа» (м. Джакарта). між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Телком (м. Бандунг); між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та «Університетом Індонезія» (м. Джакарта). Крім цього, підписаний Меморандум про співпрацю між Українським науково-технологічним центром (УНТЦ) та Бандунзьким технологічним інститутом, який є одним з найстаріших науково-дослідних університетів Індонезії.

Одним з яскравих прикладів успішної співпраці є започаткування викладання індонезійської мови на кафедрі східних мов Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (2012 р.).

Відбуваються регулярні студентські обміни в рамках міжнародної освітньої програми Уряду РІ «Дармасісва» (однорічне навчання на базі вищої освіти студентів з України в РІ) та Міжнародної недержавної організації студентського обміну та волонтерства «AIESEC» (направлення студентів з РІ в Україну).

У 2019-2020 академічному році, в рамках програми Уряду РІ «Дармасісва», 12 українців проходять навчання у ВНЗ РІ, 31 індонезієць навчається в Україні (4 - у ВНЗ України та 27 індонезійців проходять професійні програми стажування у рамках AIESEC в Україні.


Реалізуються окремі проєкти у сфері культурної дипломатії.

Кожного року Україна традиційно бере участь у провідному в РІ фестивалі європейського кіно «Europe on Screen».

Так, з 18 до 30 квітня 2019 р., Україна взяла участь у черговому щорічному фестивалі європейського кіно «Europe on Screen», який проводився у 8 містах країни під егідою Представництва ЄС в РІ. У рамках кінофестивалю було показано кінострічки українських режисерів А. Сеїтаблаєва «Кіборги» та О. Денисенка «Тарас. Повернення».

21-23 червня 2019 р. у Джакарті на запрошення Губернатора Спеціального столичного округу м. Джакарта Аніса Басведана перебувала з візитом делегація Київської міської влади на чолі із заступником Київського міського голови Мариною Хондою.

Метою візиту була реалізація Угоди про встановлення побратимських зв’язків між містами Києвом і Джакартою, підписаної у 2007 р., участь в урочистих заходах з нагоди святкування 492-ї річниці м. Джакарта, а також проведення церемонії відкриття пам’ятника Анні Ярославні та показу театральної вистави «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І» у одному з парків Джакарти. Пам’ятник Київській княжні є реплікою статуї, встановленої на Львівській площі у м. Києві в рамках проекту "Шлях Королеви", та є побратимським подарунком м. Києва м. Джакарті.

Значний резонанс у РІ викликала участь у Джакартському міжнародному фольклорному фестивалі Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» (13-15 вересня 2019 р.).

У зв’язку з відсутністю в РІ української громади, культурно-просвітницькі та інформаційні заходи з української тематики мають більшу публічність й проводяться, переважно, у рамках міжнародних заходів у РІ за участі інших членів міжнародного спільноти.


Суттєві перспективи двосторонньої співпраці має сфера туризму, оскільки, володіючи потужним туристичним потенціалом, відповідна індустрія РІ розрахована на різні категорії туристів. Громадяни РІ, з іншого боку, здійснюють все більше подорожей до країн Європи, і Україна, з її конкурентними цінами, є потенційно привабливим туристичним напрямом.

Запровадження індонезійською стороною у 2016 р. безвізового режиму для громадян України, а також введення нашою країною з 2018 р. «електронних віз» для громадян РІ сприяє зростанню двостороннього туристичного обміну.

У 2019 році близько 35 000 українців відвідали Індонезію та 15 000 індонезійських громадян Україну.


Важливою складовою співпраці та фактором взаємної підтримки є надання гуманітарної допомоги.

Так, у 2006 р., згідно з Постановою КМУ № 799 від 07.06.2006 р. «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія», Україна надала РІ гуманітарну допомогу для подолання наслідків землетрусу.

У 2015 р. для потреб Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України доставлено вантаж гуманітарної допомоги від індонезійських фармацевтичних компаній, адресований українцям, які постраждали внаслідок військової агресії РФ (гуманітарний вантаж складався з партії медикаментів на суму понад 500 тис. гривень).

23 жовтня 2018 р. Президентом України підписано Указ «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія» №338/2018 з метою сприяння в подоланні наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок землетрусу та цунамі у провінції Центральний Сулавесі. У рамках допомоги Україною у грудні 2018 р. було перераховано індонезійській стороні 362 296 дол. США (10 млн. гривень).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux