• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Bahasa Indonesia
Культурно-гуманітарне та освітнє співробітництво
Опубліковано 18 липня 2024 року о 20:00

Розвиток співробітництва України з Республікою Індонезія в культурно-гуманітарній сфері є однією з важливих складових загального спектру двосторонніх відносин.

Освітнє співробітництво значним чином відбувається в рамках взаємодії вищих навчальних закладів України та Індонезії, заснованої на відповідних угодах про співпрацю.

Станом на 2022 між українськими та індонезійськими ВНЗ укладено вісім меморандумів про взаєморозуміння: Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна та Університетом Гаджа Мада (Джок’якарта); Східноєвропейським національним університетом ім. Л. Українки (Луцьк) і Католицьким університетом «Парах’янган» (Бандунг); Національним авіаційним університетом та Університетом Телком (Бандунг); Українським ісламським університетом (м. Київ) та Ісламською школою «Дарунаджа» (Джакарта); Київським національним університетом ім. Т. Шевченка та Університетом Телком (Бандунг); Київським національним університетом ім. Т. Шевченка та «Університетом Індонезія» (Джакарта); Українським науково-технологічним центром (Київ) та Бандунзьким технологічним інститутом (Бандунг); Житомирським національним агроекологічним університетом (Житомир) та Богорським сільськогосподарським університетом (м. Богор). 

У 2021 відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Почесним консульством України у м. Денпасар, провінція Балі та Міжнародним університетом Балі, Меморандуму про взаєморозуміння між Почесним консульством України у м. Денпасар, провінція Балі та Міжнародним інститутом туризму та бізнесу на Балі, а також у 2023 - Меморандуму про взаєморозуміння між Посольством України та Університетом Трісакті, м. Джакарта та Меморандуму про взаєморозуміння між Посольством України та Університетом Мухаммадії, м. Джок'якарта.

Завдяки тісній та плідній співпраці Посольства з низкою індонезійських університетів (Ісламський університету Індонезії, Університет Мухаммадії, м. Джакарта, Університет Мухаммадії м. Джок'якарта, Університет Трісакті, Богорський сільськогосподарський інститут) індонезійські університети пропонують спеціальні стипендії для українських студентів. Також Уряд РІ продовжує пропонувати стипендії українським студентам.

З метою підтримки українських студентів Український глобальний університет розпочав співпрацю з Університетом Трісакті.

Також одним з яскравих прикладів успішної співпраці є започаткування викладання індонезійської мови на кафедрі східних мов Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (2012 рік).

До Covid-19 відбувалися обміни студентами в межах урядової програми РІ Darmasiswa (навчання на базі вищої освіти студентів з України в РІ), а також Міжнародної недержавної організації студентського обміну та волонтерства AIESEC (направлення студентів з Індонезії в Україну). У 2019-2020 академічному році 31 індонезієць навчався в Україні (4 - у ВНЗ України та 27 - проходили професійні програми стажування у рамках AIESEC в Україні). Протягом 2002-2020 років загалом 143 студенти з України отримали стипендіальну програму Darmasiswa. 

19 жовтня 2021 року в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка за участі Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, керівництва університету та послів країн-членів АСЕАН, акредитованих в Україні (В’єтнам, Індонезія та Малайзія), відбулася церемонія урочистого відкриття Центру досліджень країн АСЕАН, основним завданням якого є налагодження ефективної взаємодії між дослідниками та науковцями, розвиток гуманітарно-освітніх і міжлюдських контактів між Україною та країнами АСЕАН.

За ініціативи та активного сприяння ПУ в РІ, сторонами опрацьовуються проєкти міжурядових договорів, підписання яких надасть динамізму двосторонній взаємодії в науково-освітній галузі, зокрема, співпраці між ВНЗ України та РІ, двостороннім студентським обмінам.

Важливий вимір має культурна співпраця.

У червні 2019 року в Cattleya City Park Джакарти встановлено пам’ятник Анні Ярославні. Пам’ятник Київській княжні є реплікою статуї, встановленої на Львівській площі у м. Києві в рамках проєкту «Шлях Королеви», та є побратимським подарунком м. Києва м. Джакарті.

Культурно-мистецькі та спортивні заходи з представленням України мають більшу публічність у разі їх проведення в межах активностей за участі інших членів міжнародної спільноти.

Значною подією двостороннього інформаційного співробітництва стала підготовка та показ на індонезійських телеканалах передачі про Україну (народні звичаї та традиції), яка була вперше підготовлена за участі Посольства і вийшла в ефір 21.11.2021 в межах проведення тижня культури Індонезії.

Важливого значення мала участь українських бадмінтоністок Є. Жарки та М. Столяренко у Відкритому чемпіонаті Індонезії 2022 — турнірі з бадмінтону, який проходить в Джакарті, Індонезія, з 14 до 19 червня 2022 року (Indonesia Open 2022).

Посольство вже традиційно кожного року презентує в Республіці Індонезія українські фільми.

До роковин російської війни проти України відбувся показ фільму Культура vs війна, (20.02.2024), який Посольство України організувало спільно з Посольством Республіки Польща.                                   23.02.2024, в Американському культурному центрі відбувся показ фільму 20 днів у Маріуполі, після чого провели дискусію між послом України та місцевим журналістом, який відвідував Україну (на основі репортажів з України). Також у межах провідного в Індонезії фестивалю європейського кіно «Europe on Screen» цього року демонструвалися фільмм Люксембург, Люксембург та 20 днів у Маріуполі.

Посольство продовжувало роботу з українською громадою провінції Балі, передусім з метою консолідації та координації дій у контексті протидії загрозам з боку РФ.

07-09 липня 2024 Посол України Василь Гамянін відвідав пров. Балі, де провів зустріч з українською громадою на Балі. Забезпечено показ документального фільму «Ворог у лісі» виробництва ВВС (Британія) щодо бойових підрозділів окремого батальйону «Берлінго».

Уперше на Балі відбулися Дні української культури у рамках 46-го Фестивалю Bali Arts Festival, де за сприяння ПУ в РІ відбулися дводенні виступи українського мистецького колективу «Slava» (м. Аделаїда, Австралія).

Суттєві перспективи двосторонньої співпраці має сфера туризму, оскільки володіючи потужним туристичним потенціалом, відповідна індустрія РІ розрахована на різні категорії туристів. Громадяни РІ, з іншого боку, здійснюють все більше подорожей до країн Європи, і Україна, з її конкурентними цінами, може бути привабливим туристичним напрямом для індонезійців.

Запровадження індонезійською стороною у 2016 році безвізового режиму для громадян України (терміном до 30 діб), а також запровадження нашою країною з 2018 року «електронних віз» для громадян РІ сприяє зростанню двостороннього туристичного обміну (у 2019 році понад 35 тис. українців відвідали Індонезію, близько 1500 індонезійців відвідали Україну). Підписання сторонами та набуття чинності міжурядовою Угодою про взаємне скасування віз надасть суттєвого поштовху українсько-індонезійському туристичному обміну, сприятиме розвитку міжлюдських відносин тощо.

Важливою складовою співпраці та фактором взаємної підтримки є взаємне надання гуманітарної допомоги.

У 2006 році, згідно з Постановою КМУ № 799 від 07.06.2006 р. «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія», Україна надала РІ гуманітарну допомогу для подолання наслідків землетрусу.

У 2015 році для потреб Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України доставлено вантаж гуманітарної допомоги від індонезійських фармацевтичних компаній, адресований українцям, які постраждали внаслідок військової агресії РФ (гуманітарний вантаж складався з партії медикаментів на суму понад 500 тис. гривень).

23 жовтня 2018 року Президентом України підписано Указ «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія» №338/2018 з метою сприяння в подоланні наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок землетрусу та цунамі у провінції Центральний Сулавесі (28 вересня). У рамках допомоги Україною у грудні 2018 року було перераховано індонезійській стороні 362 296 дол. США (10 млн. гривень).

Індонезійська сторона надала гуманітарної допомоги у розмірі 5 млн дол. США з метою відбудови Чернігівської міської лікарні №2.

У цілому, існуюча модель культурно-гуманітарної взаємодії дозволяє досягати реальних результатів та має значний потенціал для розвитку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux