• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Bahasa Indonesia
Культурно-гуманітарне та освітнє співробітництво
Опубліковано 31 березня 2021 року о 20:04

Гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія (РІ) зосереджено, в основному, у сферах освіти, культури та туризму.

Освітнє співробітництво значним чином відбувається в рамках взаємодії вищих учбових закладів України та Індонезії, заснованої на відповідних угодах про співпрацю.

Станом на 2020 рік між українськими та індонезійськими ВНЗ було укладено вісім меморандумів про взаєморозуміння між: Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна та Університетом Гаджа Мада (Джок’якарта); Східноєвропейським національним університетом ім. Л.Українки (Луцьк) і Католицьким університетом «Парах’янган» (Бандунг); Національним авіаційним університетом та Університетом Телком (Бандунг); Українським ісламським університетом (м. Київ) та Ісламською школою «Дарунаджа» (Джакарта); Київським національним університетом ім. Т.Шевченка та Університетом Телком (Бандунг); Київським національним університетом ім. Т.Шевченка та «Університетом Індонезія» (Джакарта); Українським науково-технологічним центром (Київ) та Бандунзьким технологічним інститутом (Бандунг); Житомирським національним агроекологічним університетом (Житомир) та Богорським сільськогосподарським університетом (м. Богор).

Одним з яскравих прикладів успішної співпраці є започаткування викладання індонезійської мови на кафедрі східних мов Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (2012 рік).

Відбуваються регулярні студентські обміни в рамках міжнародної освітньої програми Уряду РІ «Дармасісва» (однорічне навчання на базі вищої освіти студентів з України в РІ; за час існування програми в Індонезії побували 33 українських студента з Києва, Донецька та Харкова) та Міжнародної недержавної організації студентського обміну та волонтерства «AIESEC» (направлення студентів з РІ в Україну).

У 2019-2020 академічному році, в рамках програми Уряду РІ «Дармасісва», 12 українців проходили навчання у ВНЗ РІ, 31 індонезієць навчався в Україні (4 - у ВНЗ України та 27 індонезійців проходили професійні програми стажування у рамках AIESEC в Україні.

Реалізуються окремі проєкти у сфері культурної дипломатії.

21-23 червня 2019 року у Джакарті на запрошення Губернатора Спеціального столичного округу м. Джакарта Аніса Басведана з візитом перебувала делегація Києва на чолі з заступником Київського міського голови Мариною Хондою. Метою візиту була реалізація Угоди про встановлення побратимських зв’язків між містами Києвом і Джакартою, підписаної у 2007 році, участь в урочистих заходах з нагоди святкування 492-ї річниці м. Джакарта, а також проведення церемонії відкриття пам’ятника Анні Ярославні та показу театральної вистави «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І» в одному з парків Джакарти. Пам’ятник Київській княжні є реплікою статуї, встановленої на Львівській площі у м. Києві в рамках проєкту «Шлях Королеви», та є побратимським подарунком м. Києва м. Джакарті.

Значний резонанс у РІ викликала участь у Джакартському міжнародному фольклорному фестивалі Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» (13-15 вересня 2019 року).

28 жовтня 2020 року, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського культурного фонду та Українського центру культурних досліджень, громадською організацією «АЛЄМ» було проведено онлайн-вебінар на тему «Крос-культура» - творчої колаборації, метою якої було поєднання кримськотатарської та індонезійської нематеріальної культурної спадщини. У рамках цього проєкту, була створена ексклюзивна колекція яскравих хусток і шарфів. Кримськотатарські орнаментальні мотиви «Орьнек», за допомогою індонезійської техніки «Батик», зображено на маргіланському шовку ручної роботи. Поєднання традиційних мотивів з сучасними модними течіями продемонстрували, що національна культура є яскравим, живим та динамічним явищем, яке постійно розвивається, зберігаючи свою актуальність.

«Орьнек» у 2020 році внесено до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого включення до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

Кожного року Україна традиційно бере участь у провідному в РІ фестивалі європейського кіно «Europe on Screen». 

16-30 листопада 2020 року, Україна взяла участь у черговому щорічному фестивалі європейського кіно з метою демонстрації фільму про кримських татар «Додому» кримськотатарського режисера Нарімана Алієва та актора Ахтема Сеітаблаєва.

У зв’язку з відсутністю в РІ української громади, культурно-просвітницькі та інформаційні заходи з української тематики мають більшу публічність й проводяться, переважно, у рамках міжнародних заходів у РІ за участі інших членів міжнародного спільноти.

Суттєві перспективи двосторонньої співпраці має сфера туризму, оскільки, володіючи потужним туристичним потенціалом, відповідна індустрія РІ розрахована на різні категорії туристів.

Громадяни РІ, з іншого боку, здійснюють все більше подорожей до країн Європи, а Україна, з її конкурентними цінами, є потенційно привабливим туристичним напрямом.

Запровадження індонезійською стороною у 2016 році безвізового режиму для громадян України, а також введення нашою країною з 2018 року «електронних віз» для громадян РІ сприяє зростанню двостороннього туристичного обміну.

У 2019 році близько 35 000 українців відвідали Індонезію та 2000 індонезійських громадян Україну.

Важливою складовою співпраці та фактором взаємної підтримки є надання гуманітарної допомоги.

Так, у 2006 році, згідно з Постановою КМУ № 799 від 07.06.2006 року «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія», Україна надала РІ гуманітарну допомогу для подолання наслідків землетрусу.

У 2015 році для потреб Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України доставлено вантаж гуманітарної допомоги від індонезійських фармацевтичних компаній, адресований українцям, які постраждали внаслідок військової агресії РФ (гуманітарний вантаж складався з партії медикаментів на суму понад 500 тис. гривень).

23 жовтня 2018 року Президентом України підписано Указ «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія» №338/2018 з метою сприяння в подоланні наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок землетрусу та цунамі у провінції Центральний Сулавесі. У рамках допомоги Україною у грудні 2018 року було перераховано індонезійській стороні 362 296 дол. США (10 млн. гривень).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux