Портал в режимі тестування та наповнення
Уряд запропонував пакет законодавчих ініціатив щодо системної боротьби з корупцією
Опубліковано 10 квітня 2014 року о 07:55

 
 
 
 
 

Кабінет Міністрів запропонував пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на системну боротьбу з корупцією. Зокрема, йдеться про створення Національної служби боротьби з корупцією, ліквідацію економічного підґрунтя для корупції шляхом дерегуляції економіки і децентралізації влади. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 9 квітня.

Арсеній Яценюк привітав рішення Верховної Ради України, яка підтримала ініціативу Уряду і політичних сил та ухвалила закон про відновлення довіри до судової системи: «Це важливий крок на шляху до відновлення незалежності судової гілки влади і чесного та справедливого правосуддя».

Як повідомив Глава Уряду, на порядку денному сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів - законопроект про створення Національної служби боротьби з корупцією, розроблений Міністерством юстиції та Урядовим уповноваженим із питань антикорупційної політики Тетяною Чорновол: «Це другий крок, який повинен розпочати боротьбу з корупцією в органах державної виконавчої влади і в цілому в усій владі в країні».

Він звернувся до Парламенту невідкладно розглянути цей законопроект і дати можливість створити незалежний орган, який «реально почне викорінювати корупціонерів з усіх органів державної виконавчої влади».

Він також звернувся до Міністерства юстиції та Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики з проханням забезпечити супроводження законопроекту про створення Національної служби боротьби з корупцією в Парламенті: «Щоб під час першого і другого читання були враховані всі пропозиції, які дають можливість створити ефективну службу, яка дійсно дасть реальний результат у подоланні корупції».

Глава Уряду повідомив, що сьогодні в Парламенті розглядатиметься ще один антикорупційний законопроект – про скорочення кількості різного роду дозвільних документів. А.Яценюк уточнив, що мова йде про скасування 70-ти дозволів із 143-х, які передбачені чинним законом.

«Чим менше повноважень у чиновника, тим менше шансів у нього брати хабарі. Чим простіші правила процедури видачі дозволів, тим менше необхідності займатися домовленостями і хабарництвом з представниками органів влади», - додав Глава Уряду. Законопроект, зокрема, дозволить звільнити агропромисловий комплекс від надмірних втрат: «Це видача різного роду сертифікатів, сертифікація зерносховищ».

Він підкреслив, що Уряд свідомо йде на те, аби позбавитися низки повноважень: «Ми свідомо відмовляємося від того, щоб міністерства і відомства в Україні видавали сотні і тисячі дозвільних документів».

Окрім того, законодавчі ініціативи передбачають передачу низки повноважень органів виконавчої влади на місця. За словами Арсенія Яценюка, відповідна робота вже розпочалася у Державній інспекції з будівельного контролю: «І така вимога стоїть перед кожним міністерством. Що не потрібно для виконання ключових функцій держави - або скасувати дозволи, або передати їх на місця, аби там люди приймали рішення, чи потрібна та чи інша дозвільна процедура, і за максимально простими процедурами видавали відповідні документи суб'єктам підприємницької діяльності».

Арсеній Яценюк закликав Парламент і коаліцію підтримати законопроект про дерегуляцію, який «буде реальним шляхом у подоланні корупції», а Міністерство економічного розвитку і торгівлі - продовжити роботу з дерегуляції української економіки, зменшення кількості повноважень центральних органів виконавчої влади.

Він зазначив, що у сфері боротьби з корупцією необхідно переймати досвід інших країн, наприклад, Грузії, щоб «вичистити з України метастази корупції, які існують до сьогодні».

«Корупція на нижньому і середньому рівнях залишилася і вичікує, як будуть далі проходити події. А події будуть проходити наступним чином: жорстка і реальна боротьба. Вистачить вже тих, хто золоті батони купує», - сказав Арсеній Яценюк.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux