Портал в режимі тестування та наповнення
Ми нікому ззовні не дамо тиснути на Україну – Президент
Опубліковано 01 грудня 2014 року о 08:31

Президент Петро Порошенко наголошує, що в питаннях розвитку країни і визначення її зовнішньополітичного курсу він не дозволить нікому ззовні тиснути і в першу чергу буде дослухатися до думки українського народу. «Нікому ззовні ми не дамо тиснути на Україну при визначенні вектору і напрямку нашого розвитку», - зазначив Петро Порошенко в інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії ARD.

Президент відзначив, що переважна більшість населення країни вимагає від влади негайних реформ. «Нам треба реформувати країну, налагодити інвестиційний клімат, реалізувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Цього хоче 75% українців», - зазначив Петро Порошенко. Президент нагадав, що українці відстоювали європейські цінності - верховенство права, захист прав людини, свободу слова – під час акцій протестів в листопаді 2013 року – лютому 2014 року. Українці обрали європейський шлях розвитку країни, і саме тому «Стратегія реформ-2020» передбачає подання заявки Україною на вступ до Євросоюзу через 6 років. Петро Порошенко подякував ЄС й іншим країнам за єдність і солідарність з Україною.

У той же час Президент наголосив, що зараз основним викликом для України залишається протидія агресії та захист своєї цілісності. «Я завжди намагаюсь зберегти діалог і тримати «двері миру» відчиненими», - зазначив Глава держави.

Президент впевнений, що світ потребує побудови нової системи безпеки, оскільки післявоєнні структури, як європейські, так і світові, більше не ефективні й не здатні захистити жодну країну. Україна готова брати в цьому участь. «Нова система безпеки буде спрямована не проти когось, в тому числі Росії, але на те, щоб захистити свою територію, зробити абсолютно неприпустимими порушення кордонів та агресію, мати ефективні механізми для збереження миру», - наголосив Глава держави.

При цьому Петро Порошенко зазначив, що НАТО залишився системою, яка здатна забезпечити безпеку її членів. Коментуючи можливість подання заявки України на вступ до цієї організації, Президент наголосив, що питання не в заявах, а в тому, що країна потребує реформування. «Треба зробити все, щоб країна, рівень доходів громадян і валового внутрішнього продукту, рівень інвестицій в оборонний комплекс і рівень Збройних Сил відповідали тим критеріям, які є для держав, що бажають бути членами НАТО», - зауважив він. Петро Порошенко додав, що останні чотири роки продемонстрували хибність для України позаблокової моделі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux